Korduma kippuvad küsimused

Kui kiiresti valadub GERIMAX ® toidulisandite toime ning kui kaua nende mõju kestab?

Kõige kiiremini on tunda GERIMAX ® Extreme Energy mõju. Toodet on rikastatud ženšenni, guaraana ja kuldjuure ekstraktidega ning mõeldud kiireks energia saamiseks – toime saabub 30 minuti jooksul ning võib kesta kuni 3-24 tundi. Teistel GERIMAX ® toodetel on mõõdukas mõju. Võttes igapäevaseks kasutamiseks mõeldud GERIMAX (Daily Vitali, Daily Vitali 50+, Elixir, Ginseng tabletid ja toonik) võib mõju tunda nädala pärast. Neid GRIMAX ® tooteid soovitatakse tarvitada 2-3 kuud järjest. Mõju on tunda jätkuvalt umbes kuu aega pärast kuuri lõppu.

Mis on GGE ®?

GERIMAX ® toodete valmistamiseks kasutatakse ainult standardiseeritud GGE® ženšenni juure (Panax ginseng C.A. Meyer) ekstrakti, mis tähendab, et igas toote annuses on täpne ženšenni toimeainete kogus. Looduslik ženšenni juur võib endasse koguda erineva koguse ginsenosiide, sest taime mõjutavad erinevad keskkonna- ja kliimatingimused, muld jm. Kui ravimi tooraine ei ole standardiseeritud, isegi kasutades sama toodet, on igakord võimalik erinev, ettearvamatu toime. Seetõttu tuleb taimset toorainet standardiseerida – teha kindlaks, milline on täpne toimeainete kogus ja suhe ekstraktis.

Kuidas erineb GERIMAX ® Daily Vital teistest multivitamiinidest?

Peamine erinevus – GERIMAX ® Daily Vital sisaldab lisaväärtusena ženšenni ekstrakti. Uuringud on näidanud, et vitamiinide ja mineraalainete koostoimel ženšenniga saavutatakse oluliselt parem toime. Vitamiinide, mineraalainete ja ženšenni kombinatsioon on efektiivne, vähendades vaimset ja füüsilist stressi, väsimust, andes energiat ja parandades elukvaliteeti.

Mille poolest GERIMAXi ® tooted omavahel erinevad?

GERIMAX ®tooted erinevad üksteisest ženšenni koguse ja otstarbe poolest. Kõik oleneb sellest, kui palju vajab teie organism lisaenergiat – kas soovite hoida igapäevast energiataset, saada võimsa energialaengu osaliseks või taastada kurnatud organismi. Erinevad GERIMAX ® tooted aitavad rahuldada organismi erinevaid vajadusi. GERIMAX ® Daily Vital, Daily Vital 50+ ja Elixir sisaldavad vitamiine, mineraalaineid ja mõõdukas koguses ženšenni ekstrakti – tagavad vajalikus koguses energia igaks päevaks. GERIMAX ® Ginseng tablettide ja tooniku koostises on eriti palju puhast ženšenni ekstrakti – sobivad energia taastamiseks siis, kui energiatase on eriti madal (näiteks pärast pikka haigusperioodi, stressi ajal, magamatuse puhul jne). GERIMAX ® Extreme Energy annab kiire energialaengu 30 minutiga. Seda kasutada siis, kui on vaja kohest ja kiiret toimet, näiteks pikkadel väsitavatel autosõitudel, eksamiks õppides, koosolekul, töötades öistes vahetustes jne.

Kas GERIMAX ® toidulisandeid võib tarvitada koos ravimitega?

Kui te võtate ravimeid, siis enne GERIMAX ® toidulisandite tarvitamist pidage nõu oma arstiga.

Kui tõhusad on GERIMAX ® toidulisandid võrreldes energiajookidega?

Paljud inimesed, pärast energiajookide joomist, tunnevad tohutut energiat. Kuid pärast paari tundi selle mõju kaob. Sageli tuntakse end siis isegi rohkem väsinuna kui enne, kuna energiajoogis sisalduvad ained aitavad ära kasutada organismis olemasolevaid energiavarusid. GERIMAX ® tooted tasakaalustavad organismi energiat. GERIMAX ® Daily Vital sisaldab ženšenni, multivitamiine ja mineraalaineid, mille mõju kestab kogu päeva. Need toidulisandid on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks. GERIMAX ® Extreme Energy sisaldab kofeiini, mis annab kiire energialaengu, nagu energiajoogid, kuid ženšenn ja kuldjuur täiendavad kofeiini toimet. Need taimeekstraktid on adaptogeense ja kauakestva toimega, mis ei põhjusta järsku energia tõusu ega ka kiiret langust.

Kui kaua võib tarvitada GERIMAX ® toidulisandeid?

GERIMAX ® tooteid võib tarvitada mitu kuud, kuid pärast 3-kuulist järjestikust tarbimist tuleb teha 2–3-nädalane paus. GERIMAX ® toodete mõju võib pärast kuuri lõppemist kesta veel 2-3 nädalat. Ei soovitata lastele, rasedatele ja imetavatele naistele. Oluline on järgida tervislikku eluviisi ja tasakaalustatud toitumist.

Kas ženšenni sisaldavaid tooteid võivad tarvitada inimesed, kellel on kõrge vererõhk?

Puuduvad teaduslikud uuringud, mis tõestaksid, et ženšenni tooted tõstavad või alandavad vererõhku. See on rohkem seotud inimeste isikliku kogemusega ja tähelepanekutega. Kuidas seda seletada?

Ženšenni toime oleneb triterpenoidsetest saponiinidest, mis jagunevad kolme rühma: panaksosiidid, ginsenosiidid ning muud saponiinid. Ginsenosiidid (mida teatakse 30 ringis ja tooraines on 2–3%) jagunevad: R0, Ra, Rb1, Rb2, Rc, Rg1 jm. Nimelt oleneb nende toimeainete kogusest ženšenni toime: kui on rohkem Rb gruppi ginsenosiide, on toime rahustav, kui on enam Rg gruppi, on toime stimuleeriv. Looduslik ženšenni juur võib endasse koguda erineva koguse ginsenosiide, sest taime mõjutavad erinevad keskkonna- ja kliimatingimused, muld jm. Kui ravimi tooraine ei olnud standardiseeritud, isegi kasutades sama toodet, on igakord võimalik erinev, ettearvamatu toime. Seetõttu tuleb taimset toorainet standardiseerida – teha kindlaks, milline on täpne toimeainete kogus ja suhe ekstraktis. Ravimtaimede kvaliteeti sätestavad standardid. Peamine neist on Euroopa farmakopöa. Euroopa farmakopöa 6. väljaande paragrahvis nr 1523 on määratud ženšenni juure (Ginseng, Ginseng radix) kvaliteedinõuded. Kõikide GERIMAX ® toodete valmistamiseks kasutatakse ainult standardiseeritud GGE ženšenni ekstrakti ning selle toimet on uuritud ja dokumenteeritud. GERIMAX ® tooted ei mõjuta vererõhku, kui seda hoitakse kontrolli all ning tooteid tarbitakse nii, nagu on ette nähtud – ei ületata soovituslikku päevast annust ja pärast 3-kuulist järjestikust tarbimist tehakse 2–3-nädalane paus.

Kas GERIMAX ® toodetel on kõrvaltoimeid?

Mõned inimesed, kes tarvitavad GERIMAX ® Extreme Energy`it, võivad tunda pulsi kiirenemist, mõnikord pärast tarvitamist on raskem magama jääda. Seetõttu ei soovitata toidulisandeid inimestele, kellel on suurenenud kofeiini tundlikkus. Samuti on soovitatav tarvitada GERIMAX ® tooteid päeva esimeses pooles.

Kas GERIMAX ® sobib naistele?

GERIMAX ® sobib nii naistele kui meestele. Kui olete kuulnud, et ženšenn ja guaraana on mõeldud ainult meestele, siis on see müüt.

Mis liiki ženšenni kasutatakse GERIMAX ® toidulisandites?

GERIMAX ® toodete valmistamiseks kasutatakse ainult „valge“ ženšenni liiki Panax ginseng C.A. Meyer. See on kõige rohkem uuritud ja ravitoime poolest kõige tõhusam ženšenni liik. Ainult GERIMAX ® toodete valmistamiseks kasutatakse GGE® ženšenni patenteeritud ja standardiseeritud ekstrakti.

Kui palju kofeiini sisaldab GERIMAX ® Extreme Energy võrreldes kohviga?

GERIMAX ® Extreme Energy 2 tabletti sisaldab 80 mg loodusliku kofeiini (guaraanast), umbes sama palju, kui on tassis kohvis (kohviuba). Guaraana 1 vili sisaldab umbes 5 korda rohkem kofeiini kui kohviuba.

Kas GERIMAX ® Extreme Energy`ga koos võib juua kofeiini jooke?

Olge ettevaatlikud, kui tarvitate GERIMAX ® Extreme Energy tablette koos kofeiini joogiga. Kofeiini üleannustamine võib põhjustada ärevust, närvilisust, südamepekslemist ja unetust.

Kas üheaegselt võib kasutada mitut erinevat GERIMAX ® toodet?

GERIMAX ® tooteid võib omavahel kombineerida.

Kas GERIMAX ® tooteid võib kasutada dieedi ajal?

GERIMAX ® toidulisandeid võib kasutada dieedi ajal. Nad annavad energiat ja on madala kalorsusega.

Kas GERIMAX ® tooted sobivad rasedate ja imetavatele emadele?

GERIMAX ® toidulisandeid ei soovitata lastele, rasedatele ja imetavatele emadele.

Kas GERIMAX ® toodete tarvitamine võib und häirida?

Kui te võtate GERIMAX ® Extreme Energy`it, siis võib magama jäämine olla raskem, eriti kui tarvitada toodet õhtul. GERIMAX ® tooteid on soovitatav tarbida hommikul või vähemalt 6 tundi enne magamaminekut.

Kas GERIMAX ® Daily Vital sisaldab liiga palju rauda?

GERIMAX ® Daily Vital sisaldab normaalses koguses rauda, ​100% täiskasvanu päevasest vajadusest.​ Kui teil on raua imendumise häired, siis enne GERIMAX ® Daily Vital`i kasutamist konsulteerige oma arstiga.

Kas on tõsi, et ženšenn suurendab seksuaalset potentsi?

Kaug-Ida traditsiooniline meditsiin kasutab ženšenni potentsi tõstmiseks. Ženšenn parandab organismi füüsilist ja vaimset seisundit, nii et kui libiido vähenemine on tingitud stressist või väsimusest, siis ženšenni preparaat võib aidata neid probleeme lahendada. Kliinilised uuringud on näidanud, et ženšenni tarbinud patsientidel paranes oluliselt erektsioon võrreldes nendega, kes võtsid platseebot.

Kas ženšenn on doping?

Ei, ženšenn ei ole doping. Sportlased saavad seda kasutada ilma igasuguse riskita. GERIMAX ® tooteid on soovitatav tarbida sportlastel ja füüsiliselt aktiivsetel inimestel, sest need parandavad rakkude hapnikuga varustatust, mis parandab füüsilist võimekust.

Kas ženšenni on võimalik üle doseerida?

Jah, nii nagu kõiki muid toiduained. Soovitatav ööpäevane annus on umbes 15 g kuiva juurt või umbes 5-6 g tõmmist. Inimestel, kes tarbivad kümme korda rohkem kui ette nähtud, võib esineda unehäireid ja kõhulahtisust. Need sümptomid on harvad. GERIMAX ® toodete juures on välja toodud päevased annused, mida ei soovitata ületada.